Новини школи

DJI Mavic 3 Pro з трьома камерами – більше можливостей

mavic-3-pro

У квітні 2023 року компанія DJI представила новинку – безпілотник DJI Mavic 3 Pro. Це третя модель серії Mavic – маленьких, легких дронів, маневрених у польоті та здатних робити фото- і відеозйомку у високій якості. Основною відмінністю трьох варіантів Mavic стала кількість і характеристики камер. Останній Mavic перевершив своїх попередників за багатьма параметрами.

Чим запам’яталися перші мавики
Першим у лінійці був випущений DJI Mavic 3 з подвійною камерою: основною камерою Hasselblad з великою матрицею розміру 4/3 на 20 Мп і додатковою довгофокусною камерою з невеликою матрицею розміру ½ дюйма. Друга камера оптично збільшувала об’єкт зображення в сім разів. Цей безпілотник підкорив багатьох користувачів, проте деякий час тому DJI Mavic 3 був знятий з виробництва, оскільки йому на зміну прийшла нова модель – DJI Mavic 3 Pro.

Другим у лінійці стала спрощена модель безпілотника – Mavic 3 Classic. У ньому була лише одна основна камера на 20 Мп.

DJI Mavic 3 Pro став найбільш просунутою версією лінійки. Основна його відмінність від попередників – це наявність відразу трьох камер. Блок включає основну камеру і дві телекамери.

Камера Hasselblad
Основна CMOS-камера Hasselblad має роздільну здатність 20 Мп (5280×3956), розмір її матриці 4/3 дюйма, діафрагма регулюється від F2.8 до F11. Камера передає фото у форматах JPEG і RAW (DNG), діапазон витримок – від 1/8000 до 8 секунд. Еквівалентна фокусна відстань становить 24 мм, зйомка ведеться з відстані від 1 м до нескінченності.

Ця камера була присутня і в моделі Mavic 3, але в новому втіленні вона стала наступною сходинкою на шляху до класу професійних камер. Камера Hasselblad підтримує зйомку 12-бітних RAW-фотографій із власним динамічним діапазоном до 12,8 стопів, забезпечуючи неймовірну деталізацію зображення. Система Hasselblad Natural Colour Solution (HNCS) точно передає кольори, тож після зйомки кадри не потребують серйозної обробки.

Що стосується можливостей відеозйомки, то основна камера DJI Mavic 3 Pro знімає відео з максимальною роздільною здатністю 5,1К (5120×2700 пікселів), частотою кадрів до 50 к/с. Причому є можливість підвищити якість до 4К або FullHD і отримати відео з частотою 60 к/с.

Є функція уповільненої зйомки зі швидкістю 120 к/с для 4К і 200 к/с у FullHD. До речі, крім звичного 4К UHD з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів, є і широкоформатний DCI 4K з роздільною здатністю 4096х2160 пікселів, який використовується найчастіше для кінематографічного знімання.

За кольоропередачею можливості основної камери DJI Mavic 3 Pro різняться залежно від обраного режиму відеозйомки. У режимі Normal камера записує 8-бітове відео, а в разі ввімкнення логарифмічного профілю D-Log або HDR-відео у форматі HLG глибина кольору зростає до 10 біт. Режим D-Log M дає можливість записувати до мільярда кольорів.

Усі три камери Mavic 3 Pro підтримують кодування Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422, ProRes 422 LT. Крім того, безпілотник оснащений вбудованим SSD-накопичувачем ємністю 1 Тбайт і кабелем для передавання даних зі швидкістю 10 Гбіт/с, що помітно полегшує зйомку з його допомогою.

 

Medium Tele Camera
Перша з додаткових CMOS-камер має помірно довгий фокус на 48 Мп. Розмір її матриці – 1/1.3 дюйма, еквівалентна фокусна відстань – 70 мм. Діафрагма камери постійна, зі значенням F2.8. Можна вважати, що заради цієї камери DJI і випустив оновлений дрон, оскільки запит на додавання камери з такими параметрами був з боку багатьох користувачів попередньої моделі.

Матриця дає змогу знімати фото з роздільною здатністю і 48 Мп, і 12 Мп. Камера створює фотографії у форматі RAW (DNG) і JPEG. Діапазон витримки цієї камери – від 1/8000 до 2 секунд.

Відео-можливості цієї телекамери трохи слабші, ніж в основної. Максимальний розмір відео обмежений 4K UHD (3840х2160 пікселів), а частота кадрів – до 60 к/с, уповільненого відео тут немає. Можливий запис як 8-бітного відео, так і 10-бітного в D-Log і HLG.

Особливістю камери є здатність стискати глибину різкості та фокус для виділення об’єкта зйомки та створення міцного візуального центру кадру. Таким чином, камера здатна відтворювати на фото- та відеоматеріалах унікальне відчуття простору. У режимі Night mode камера дає змогу зняти яскраві та чіткі кадри, без розмиття.

 

Друга телекамера
Третьою камерою в блоці DJI Mavic 3 Pro є довгофокусна камера, з можливістю фотозйомки з роздільною здатністю 12 Мп, з матрицею розміром 1/2 дюйма. Ця телекамера стала поліпшеною версією аналогічної камери в DJI Mavic 3. Вона вирізняється вищою роздільною здатністю, довшою фокусною відстанню 166 мм і ширшою діафрагмою f/3,4 (у DJI Mavic 3 телекамера мала фокус 162 мм і діафрагму f/4.4). Камера підтримує зйомку відео 4K/60fps із 7-кратним оптичним зумом. Витримка від 1/8000 до 2 секунд. Гібридний зум досягає 28x, що дає змогу зняти у чудовій якості високі гори або тварин у дикій природі на безпечній відстані. Як і інші камери блоку, вона може робити фото і в JPEG, і в DNG.

Можливості відеозйомки другої телекамери багато в чому збігаються з 70-мм телекамерою. З нею можна записувати 8-бітові відео з кодеком H.264 або H.265.

 

А що ще є в DJI Mavic 3 Pro?
Усі три камери квадрокоптера підтримують кодування Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 і Apple ProRes 422 LT. Крім цього, DJI Mavic 3 Pro обладнаний SSD-диском на 1 Тб і кабелем для передачі даних зі швидкістю 10 Гбіт/с. Для зберігання фотографій і відео DJI Mavic 3 Pro має 8 Гб вбудованої пам’яті і підтримує використання карти microSD для зберігання фотографій і відео. Для зберігання фото- і відеоданих високої роздільної здатності потрібна карта microSD SDXC або UHS-I з високою швидкістю читання і запису.

Загальні характеристики і параметри польоту DJI Mavic 3 Pro оптимальні для зйомки користувачами-початківцями і професійними контент-мейкерами. Максимальний час польоту становить 43 хвилини, дальність – до 15 км. Під час відеозйомки відзнятий матеріал передається пілоту в якості 1080р і швидкістю 60 к/с.

Корпус, акумулятори, гвинти і датчики у DJI Mavic 3 Pro точно такі ж, як у Mavic 3 і Mavic 3 Classic.

 

Функціональний політ
Низка захисних функцій і спеціальних можливостей DJI Mavic 3 Pro забезпечують легкий і спокійний політ. Завдяки функціям польоту по точках Waypoint Flight, функції Cruise Control і поліпшеної функції повернення додому Advanced RTH, DJI Mavic 3 Pro може здійснювати тривалий політ за заздалегідь побудованим маршрутом, проводити плавне знімання, і вам не доведеться турбуватися за збереження безпілотника: система допомоги пілоту просунутої версії APAS 5.0 і функція Advanced RTH допоможуть дрону обійти будь-які перешкоди та повернутися додому в разі втрати зв’язку з пультом.

Легкість зйомки забезпечують і кілька корисних програм, таких як FocusTrack, MasterShots і QuickShots. З ними зйомка рухомих об’єктів буде якісною і плавною, без зайвих перешкод. Зняти задуманий або завершити вже знятий ролик допоможе програма MasterShots, яка самостійно знімає, редагує і додає музику. А додати спецефектів, можна під час зйомки за допомогою шести схем польоту QuickShots.

За бажання DJI Mavic 3 Pro можна під’єднати до додатка LightCut на смартфоні для перегляду і швидкого редагування матеріалу. Причому в цьому разі відзнятий матеріал не потрібно завантажувати – він залишається в пам’яті дрона і не заповнює пам’ять телефону.

Безумовно, DJI Mavic 3 Pro – це новий крок у створенні безпілотників серії Mavic. Від нього будуть у захваті і просунуті користувачі, і майбутні професіонали.

Related Posts
Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.