Новини школи

Можливості квадрокоптера DJI Mavic 3 Enterprise

DJI-Mavic-3-Enterprise

Маленькі, портативні, комерційні дрони з кожним роком стають все більш затребуваними. Вони використовуються не тільки для аматорської зйомки, а й для вирішення важливих промислових завдань з моніторингу технічних і будівельних об’єктів, транспортної інфраструктури, стають необхідними під час пошуково-рятувальних операцій тощо. Квадрокоптер DJI Mavic 3 Enterprise став однією з таких важливих і часом незамінних машин. Він представлений у двох варіантах: це базовий DJI Mavic 3 Enterprise (3E) і DJI Mavic 3 Thermal (3T) з тепловізором.

Основні характеристики дрона
За багатьма параметрами DJI Mavic 3 Enterprise відповідає стандартам комерційного безпілотника: його вага з пропелерами, але без аксесуарів, становить 915 грамів (версія 3T – 920 грамів), максимальна вага – 1050 грамів; розмір з пропелерами – 347,5 × 283 × 107,7 мм. Його максимальна швидкість польоту – 75,6 км/год, час – 45 хвилин.

Це маленький, відносно легкий дрон, який легко брати з собою. При цьому він здатний виконувати складні польотні завдання, виконувати важливу пошукову роботу, відстежувати об’єкти і не тільки. У досягненні всіх цих цілей йому допомагають ширококутна і тепловізійна камери.

Уважний і точний
Безпілотник DJI Mavic 3 Enterprise має вбудовану систему DJI AirSense, за допомогою якої він виявляє інші дрони в навколишньому повітряному просторі та надсилає сповіщення пілоту в додаток DJI Pilot 2. Безпека під час польоту підвищується завдяки датчику, який допомагає ідентифікувати дрон. Допоміжний нижній індикатор дає змогу системі візуального позиціювання домогтися ще більшої ефективності під час зльоту і посадки в нічний час або за слабкої освітленості.

Дрон DJI Mavic 3 Enterprise оснащений системами інфрачервоного зондування і всеспрямованого огляду вгору, вниз і по горизонталі, що дає йому змогу зависати і літати в приміщенні і на відкритому повітрі. Квадрокоптер може автоматично повертатися додому, уникаючи перешкод.

За допомогою RTK можна домогтися позиціонування DJI Mavic 3 Enterprise з точністю до сантиметра. Забезпечити безпеку польоту допомагає і система допомоги пілоту APAS, версії 5.0. Ця система спрощує обліт перешкод, забезпечує більш плавну зйомку, покращує якість польоту. З нею дрон перебуває в безпеці завжди.

Бачу, знімаю
Наявність ширококутної камери 4/3 CMOS з роздільною здатністю 20 Мп у DJI Mavic 3 Enterprise дає можливість користувачам робити точні, чіткі кадри (версія DJI Mavic 3Т має камеру 1/2″ CMOS з роздільною здатністю 48 Мп). CMOS-сенсор оснащений механічним затвором для запобігання розмиття зображення під час руху: чи то крони дерев, чи то об’єкти, що швидко рухаються, DJI Mavic 3 Enterprise зробить свою роботу на відмінно і ви отримаєте кадри з чіткими контурами, без перешкод. Друга камера – телекамера 1/2″ CMOS з роздільною здатністю 12 Мп робить знімки з більш далекої відстані.

З використанням програмного забезпечення DJI Terra дані, отримані з DJI Mavic 3 Enterprise, можна застосовувати при складанні 3D карт місцевості. До речі, DJI Mavic 3 Enterprise для цього немає необхідності спиратися на наземні точки.

 

Однією з небагатьох, але суттєвих відмінностей версії DJI Mavic 3 Thermal є наявність тепловізійної камери з роздільною здатністю 640 × 512 пікселів. Ця особливість визначає одну з найважливіших сфер застосування DJI Mavic 3 Enterprise у версії 3Т (Thermal) – пошуково-рятувальні роботи. Тепловізор бачить живі (“теплі”) об’єкти, тому може виявити людей, що загубилися, або побачити місцезнаходження диких тварин.

Керувати легко
Пульт дистанційного керування DJI RC Pro Enterprise оснащений вбудованим 5,5-дюймовим екраном підвищеної яскравості з роздільною здатністю 1920 × 1080 пікселів. Користувачі можуть підключатися до Інтернету через Wi-Fi, а операційна система Android включає також підключення Bluetooth і GNSS. DJI RC Pro Enterprise поставляється з широким набором елементів управління дроном і стабілізатором, а також налаштованими кнопками. Пульт дистанційного керування працює як на частоті 2,4, так і на 5,8 ГГц і здатний автоматично обирати найкращий канал передачі. На одному заряді він може працювати 3 години.

Дрон DJI Mavic 3 Enterprise використовує технологію відеопередачі DJI O3 Enterprise (OCUSYNCTM 3.0 Enterprise). Завдяки технології та чотирьом антенам він передає відео в додаток DJI Pilot 2 на великі відстані – до 15 км. Якість відео при цьому зберігається до 1080p, швидкість – 30 кадрів на секунду.

Оптимізація польоту і передача даних
Для зручності користування, передавати дані з безпілотника можна відразу на кілька пристроїв. Використовуючи програмне забезпечення DJI FlightHub 2, можна вибудовувати маршрут польоту з комп’ютера, завантажувати і переглядати отримані дані в хмарі, ділитися матеріалами з іншими пристроями, що увійшли в систему DJI FlightHub 2.

DJI-Mavic-3-T

Польотні завдання можна створювати, використовуючи базову карту 2.5D. Там же можна переглянути попередній результат місії, щоб за необхідності спростити завдання дрону й уникнути всіх можливих складнощів на шляху його проходження. Для прицільного і продуктивного польоту на карті потрібно задати точки PinPoint, лінії та області на карті пульта дистанційного керування. Після завантаження даних співвіднести базовий матеріал зі щойно отриманими матеріалами.

Дані передаються в режимі реального часу, що особливо зручно, коли запуск дрона відбувається в погану погоду або з конкретними робочими цілями (у цьому разі, працювати зручно в команді: один керує польотом, інший обробляє дані відразу в офісі).

Компактний і легкий DJI Mavic 3 Enterprise може стати вірним супутником у подорожах, адже він поміщається навіть у невеликий рюкзак. Цей дрон за всіма характеристиками може підійти як просунутому користувачеві, так і новачкові, який лише освоює ази пілотування. Про те, в яких ще сферах застосовується DJI Mavic 3 Enterprise ми розповімо далі.

 

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.